22 Ekim 2013 Salı

Blogda Neden Yazıyorum?


Bir bayram daha geride kaldı.Aile ziyaretleri yapıldı.Eller öpüldü.Harçlıklar yine alınmadı.Ve bayram tatili su gibi geçti."Bayramda ne yaptınız çocuklar?" sorusu kulaklarımda çınlamakta.Öğretmenlerimiz sağ olsun.Onlardan geriye kalan kalıntılardandır bu soru cümlesi.

Bu bayramda aynı geçti benim için açıkçası.Çok duygusuz,çok hissiz..Tamam,yine kavurmaları mideye indirdik de midenin mutluluğu ne yazık ki çözüm değil bazı şeylere.
Ne bileyim.Nasıl anlatayım bilemiyorum ki!
İçlerde bir yerlerde yaklaşık on beş yıldır henüz anlayamadığım bir sıkıntı var.Kabul ediyorum:yazdığım şiir ve yazıların betimlemesi genelde yalnızlık üzerine oluyor.Zaten beni yazmaya iten temel faktörde bu histir.
Ve bu his,iki kelimeyi bir araya getiremeyen 'beni',bana cümleler kurdurtmaya zorluyor.

Galiba bazı şeyler yazıldıkça tedavi kapısı açılabiliyor.Yazdıkça o his giderek azalıyor ki yazmaya olan takatim de artmış oluyor.Bir şeylerin rotasına girdiğini gördükçe yazma şevkim artıyor.

Etrafınız sizi anlamayan insancıklarla doluyken,yazdıklarınız ;hiç tanımadığınız kişilerce okunuyor ve geri dönüşler alıyor olmanız "yalnızlık" hissini ister istemez bertaraf edebiliyor.
Neden kendimi anlatma çabasında olayım ki beni anlamayanlara?!Ne halleri varsa görsünler.Bana,beni anlayan blog okuyucularım yeter!

Blogda yeni yayın paylaşmaya can atıyorum inanın.Çünkü yazdıklarımı okuyan kitlenin çoğunluğunu benim gibi "yazma" ile doyabilen insanlar.
Türkiye'nin ve ya dünyanın bir tarafında benim gibi düşünen  insanların varlığı hayata olan inancımı artırıyor.

Tüm blog yazarlarına selam olsun...

5 yorum:

 1. Selam... Son cümle işte, o duygu insanı öyle mutlu ediyor ki. :)

  YanıtlaSil
 2. holeeey.
  güzel sölemişsin.
  :)
  bi de, allam kurtul şu hüzünden beee.
  yalnızlık daha huzurlu yaaa.
  bence dua et yalnız olduğun için.
  :)

  YanıtlaSil
 3. Blog, kesinlikle en iyi sosyal medya!!! :)

  Kafa'ya ve Ters Düz'e de beklerim :)

  YanıtlaSil