28 Ekim 2013 Pazartesi

Mavi ve SiyahMavi ve siyah.Siyahta gözlerin,mavide sözlerin.Her siyahı görüşüm gözlerinde kaybolmama sebep ve her maviyi görüşümde sözlerin beni bayıltmakta.Mavi siyah.

Doktorların reçeteyle veremeyeceği ilacımsın.Kalbin son duraklarında gelecek olan  yolcuyu beklemekteyim.Oturuyorum sabah akşam banklarda.Hava soğuyor belli bir müddet sonra.Etrafta benden başka tek bir canlı bile yok.Donmaktayım.İnadına bekleyeceğim.İnadına umudumu korumaktayım.İnadına senden vazgeçmeyeceğim.Yolun sonu senle bitecek.Son durakta,son yolcuyu beklemekteyim.Mavi siyah.

Zıt renkler aslında.Zaten tüm zıtlıklar sende mükemmelleşmekte.Kusursuz.Renkler gerçek tonlarını seninle bulmakta.Renklerin anası.Mavi siyah.

Vicdani ret.Doğal hakkındır bana gelmeme isteğin.Başka duraklarda inmen doğal hakkın.Gitmekte özgürsün.Özgür.Özgürlük en çok sana yakışmakta.Senden öğrenilecek çok şey var.Sen olduktan sonra inan,uluslar ayağa kalkacak.Senin gibi özgürleşmek isteyecekler.Normaldir.Özgürlük hiç bu kadar yakışmamıştır bir insana.İlham kaynağısın,köleleştirilmiş kalplere.Bana da.
Kalbimde kırılmayı bekleyen prangalar.Tek dokunuşun yeter.Tek dokunuş.Ve mavi siyah renklerin fışkırması zincirlerden.Zincirler mutlu.Mavi siyah.

Hep kışı yaşamayacağız ya!Her kıştan,her çetin geçen kıştan sonra bahar gelir ya.Tabii.Bahar.Kışta bana baharı göstermiştin.Yanılmadın.Bahar tam da gösterdiğin gibi.Her taraf mavi.Siyah biraz geriden geliyor.Olsun, o yolunu bulur.Mavi.Hayallerimden canlı.Hayallerimden de gerçek.Mavi.Bırakın beni.Mavide yüzmek,boğulmak istiyorum.Elimi de tutsan.Düşebilirim.Korumak için tut mesela.Yıllardır bu anla yaşıyorum.Sen ile maviliklerde yürümek.İnanılmaz.Gerçi sen olduktan sonra hiçbir şey inanılmaz değil.'İnanılmaz' kaldırılmalı lugatlardan."Sen"i gölgeleyebilecek tek bir şey kalmamalı.Mavi.
Evet,sonunda siyahta geldi.

Çatt...

Seni beklerken uyuyakalmışım.Banktan düştüm.Hayır.Son duraktan son yolcu geçmiş.Seni beklerken yıllarca kapanmadı göz kapaklarım.Ve tam sen geçerken yorgunluğa yenik düştü.Talihsizlik.Siyah.
Sadece gözlerini anımsatmayacak bana.Siyah,gidişini de hatırlatacak.Siyah.

2 yorum:

 1. kara aşk.
  mavi aşk.
  mavi olmalı değil mi.
  hadi biraz da beyaz ve pembe de olsun.
  ama en çok mavi.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mavi candır :)
   beyaz o da olabilir.
   pembe,düşünmem lazım:)

   Sil